העולם מלא בהזדמנויות, אנחנו כאן כדי לעזור לך לפתוח את הדלת הבאה שלך!
הקריירה שלך מתחילה כאן!
הירשמו לסוכן חכם!
הצטרפו לקבוצת המשרות שלנו בפייסבוק 
שדרג/י את הקריירה שלך! שלח/י קורות חיים
כל המשרות מיועדות לגברים ונשים כאחד

גיוס עובדים בעידן המודרני – טיפים והמלצות למעסיקים

בעידן החדש, בדרך כלל, מעסיקים מחפשים עובדים שהם מרובי כישורים – 'מולטיטאסקינג'. מצד אחד שיהיו בעלי כישורים ספציפיים וניסיון רלוונטי לתפקיד ובנוסף רצוי שיהיו בעלי ידע בתחומים נוספים, ומצד שני שתהיה להם יכולת ואפשרות להתמסר לעבודה עם כל הנשמה בזמן נתון.

פעמים רבות מעסיקים מתקשים למצוא עובדים המתאימים להם ל"משבצת" הרצויה, וכאן, אנו, חברת "יתרון אנושי", בעלי ניסיון של מאות גיוסים מוצלחים – לשירותכם, לחלוק אתכם את כל העצות המועילות והיעילות ביותר לגיוס מוצלח!

ראשית, יש לגשת לתהליך בליווי כל המידע הרלוונטי

כדי לייעל את תהליך הגיוס ולהשיג את התוצאה האופטימלית והטובה ביותר, חברת "יתרון אנושי" ממליצה למעסיקים לתת לנו מקסימום מידע על המשרה, ולעדכן אותנו מראש ברמת דיוק גבוהה מאוד. לדוגמה, אפיון המועמדים המתאימים, דרישות התפקיד, תיאור המשרה, ימים, שכר, הניסיון והכישורים הנדרשים. חשוב לנו שהמעסיק יתאר לנו את סביבת העבודה ויספר על החברה פרטים רלוונטים שכדאי לשקף למועמדים.

מלבד זאת, חשוב מאוד להחליט על גבולות בהגדרות המשרה, כלומר היכן ניתן להיות גמישים לצורך איוש המשרה. לדוגמה, האם יש גמישות בשעות העבודה, האם ניתן להתגמש מבחינת שנות ניסיון, ידע בתוכנות ספציפיות הקשורות לתפקיד או שהמעסיק מוכן לממן הכשרה/להכשיר בעצמו וכך הלאה.

שנית, אישיות המועמד – לא לפסול על הנייר

אם נחשוב על זה לרגע, המעסיק מקבל קורות חיים ומהכתוב הוא צריך לקבל החלטה האם ברצונו לזמן את המועמד לראיון או לא. למעשה, הרושם הראשוני הוא דרך הנייר בלבד. לכן, ביתרון אנושי, אנחנו ממליצים לא לפסול אדם רק "על הנייר". לעיתים, אנשים פחות מוכשרים בהתבטאות בכתב, אך טובים מאוד ואף יותר בהתבטאות בע"פ, פנים אל פנים (ראיון עבודה) או דרך שיחת טלפון. אנחנו ממליצים למעסיקים עלהיכרות ראשונית באמצעות שיחת טלפון עם כל מועמד/ת ולאחר מכן להחליט אם לזמן גם לראיון עבודה.

אנחנו ביתרון אנושי תמיד מצרפים לקורות החיים של המועמדים חוות דעת מקצועית על מנת שהמעסיק יבין למה, לדעתנו, המועמד/ת מתאימים לתפקיד. חוות הדעת שלנו כוללת תיאום ציפיות ומאפשרת למעסיק לדעת על המועמד קצת יותר מכמה שורות של ניסיון ותארים.

מומלץ – לבחון מועמדים יותר מפעם אחת

עוד טיפ מצוין: יתרון אנושי ממליצה למעסיקים לפגוש מועמדים יותר מפעם אחת, ואפילו להזמין אותם לסיור בסביבת העבודה ובכך ליצור מפגש נוסף להתרשמות הדדית.

הכרחי – להיות ברורים בכל הקשור להסכמי עבודה

יתרון אנושי ממליצה למעסיקים להיות ברורים בכל הקשור להסכמי עבודה בטרם קבלת המועמד לעבודה. כדאי לשלוח מראש את הסכם העבודה למועמד ולהזמינו למעמד החתימה כדי לעבור על הסעיפים בהסכם / לענות לשאלות או לחלופין, מומלץ לנהל את המשא ומתן באמצעות מייל באופן שמשאיר תיעוד כתוב על כל התהליך.  

חשוב ואנושי – לחזור לכל מועמד שהגיע לראיון

חשוב מאוד לחזור לכל מועמד שהתראיין, גם אם התשובה היא שלילית (זה גם על פי חוק). אפשר לשלוח מייל גנרי (ניתן למצוא נוסחים שונים ברשת). לדוגמה "תודה על זמנך, אך מצאנו כי התפקיד המוצע אינו מתאים לך. אנו שומרים את הזכות לפנות אליך בעתיד". חשוב להבין שכיום הרשת פתוחה לכולם, וודאי לא תרצו שהמועמד ירשום ביקורת לא טובה כמו "הייתי בראיון ולא חזרו אליי".

גיוס מוצלח,

צוות יתרון אנושי

המשרות שלנו הן העתיד שלכם !

קורות החיים שלך יישמרו בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו

הרשמה לסוכן חכם

לאחר רישום קצר תוכל/י להתחיל לקבל משרות רלוונטיות מהסוכן החכם ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך. במסך זה עליך למלא את פרטיך, לבחור את התחומים שבהם הנך מעוניין לקבל משרות (אפשרי למלא מספר תחומים במקביל) וכל משרה חדשה תגיע אליך מיד עם פרסומה.

למעבר לצ'אט עם רכז/ת
1
פנו אלינו!
שלום, הגעת ליתרון אנושי השמה וגיוס כ"א